Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Poradnik

Samochód zgasł podczas jazdy? Co sprawdzić?

25-10-2016

Niekiedy zdarza się, że silnik samochodu niespodziewanie gaśnie podczas jazdy. Z reguły udaje się ponownie uruchomić jednostkę, jednak bywa i tak, że ponowne zapalenie silnika zdaje się być niemożliwe. Przyczyn tego zjawiska jest wiele, a każdej z nich towarzyszą inne objawy.

Samochód zgasł podczas jazdy? Co sprawdzić?Zacznijmy od najważniejszego. Nawet jeżeli udało się ponownie uruchomić silnik, nie oznacza to, że powinniśmy zapomnieć o tej sytuacji. Każde odstępstwo od prawidłowego działania jednostki napędowej to bowiem wyraźmy sygnał, że silnik trapi jakiś problem. Należy w takim wypadku udać się do mechanika w celu diagnozy problemu.

Silnik przerywa i dławi się?

Przerwy w pracy silnika i jego dławienie to zazwyczaj objaw braku dopływu paliwa do gaźnika lub całkowite zatkanie się jego dysz. Nawet jeżeli wskaźnik paliwa wskazuje na to, że paliwo znajduje się w zbiorniku, nie oznacza to, że pompa paliwa, która jest odpowiedzialna za podawanie paliwa do gaźnika, będzie to robić prawidłowo. Wszelkie usterki w obrębie pompy należy jak najszybciej wyeliminować, ponieważ nieprawidłowości będą jedynie się pogarszać.

Czy stosujesz dobre paliwo?

Dobre paliwo w zbiorniku to podstawa sprawnego silnika. Z kolei polscy kierowcy często korzystają z tych najtańszych opcji, czyli paliw, które pozbawione zostały wielu dodatków uszlachetniających. To duży mankament tankowania, przez co silnik skraca swój żywot i ma problemy podczas pracy. Ponadto paliwo w zbiorniku może być zanieczyszczone np. niewielkimi ilościami wody – wówczas także dochodzi do dławienia silnika i nierzadko do jego samoczynnego gaśnięcia.

Kierowco, sprawdziłeś zapłon?

Stosujesz dobre paliwo, które dopływa do gaźnika? Pompa paliwa działa, dysze czyste, a mimo to silnik nie chce pracować? Bardzo prawdopodobne, że wina leży wówczas po stronie zapłonu. Należy wtedy sprawdzić napięcie na końcu przewodu, a dokładniej czy jest ono odpowiednie.

Na koniec najrzadsza przyczyna niedomagania silnika, czyli rozpad tzw. palca na rozdzielaczu wysokiego napięcia. Podzespół odpowiada za przekazywanie wysokiego napięcia, dlatego jego awaria lub uszkodzenie z reguły uniemożliwia kierowcy dalsze podróżowanie samochodem. Co istotne, elementu tego nie da się naprawić – uszkodzony, należy zastąpić nowym.


Podziel się:
    
    

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt