Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Poradnik

Usuwanie rys z szyb samochodowych - jak sobie z tym poradzić?

19-12-2016

Porysowana szyba w aucie to bardzo częsta przypadłość polskich samochodów, która może skutecznie utrudnić kierowcy prowadzenie. Problem tyczy się przede wszystkim jazdy w nocy lub podczas słonecznych dni, kiedy nawet niewielkie rysy będą niezwykle kłopotliwe.

Usuwanie rys z szyb samochodowych Z reguły jeżeli szyba jest porysowana w niewielkim stopniu można wypolerować jej powierzchnię przy pomocy odpowiednich produktów. Z kolei bardzo drastyczne zarysowania to często konieczność wymiany szyby. Skupmy się jednak na sposobach usuwania rys z szyb samochodowych oraz zapobieganiu ich pojawianiu się.

Na czym polega podstawowy problem?

Niestety, ale organizm ludzki skonstruowany jest w taki, a nie inny sposób. Świetnym tego przykładem jest ludzkie oko, które najłatwiej skupia się na tych punktach, które znalazły się najbliżej. Dlatego jeżeli szyba jest zarysowana, wszelkie refleksy będą mocno dezorientować oczy kierowcy, co odbije się nie tylko na komforcie, lecz także na bezpieczeństwie jazdy.

Typowe przyczyny powstawania rys

Rysy na szybie samochodowej będą pojawiać się na skutek różnych przyczyn, w tym np. zaniedbań kierowcy. Typowym powodem pojawiania się rys jest bowiem żłobienie starych lub słabych jakościowo wycieraczek. Rysy będą pojawiać się także, jeżeli kierowca często korzysta z myjni automatycznej – z powodu szczotek. Ponadto należy brać także pod uwagę wszelkie sytuacje losowe – np. uderzenie kamienia lub gałęzi.

Jak poradzić sobie z problemem rys na szybie?

Kierowca ma w zasadzie trzy opcje. Pierwsza to skorzystanie z usług specjalistycznych serwisów, gdzie szklana powierzchnia szyby zostanie odpowiednio wypolerowana przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych i aparatury. Koszt takiej usługi to około 150 złotych.

Drugi wariant to samodzielna próba wypolerowania szyby przy pomocy odpowiednich środków chemicznych. Wymaga to jednak od kierowcy sporo czasu i dokładności. Ponadto pamiętajmy, że efekt końcowy będzie także w dużej mierze zależeć od jakości zakupionych środków polerskich do szyb. Trzecie wyjście to z kolei kompleksowa wymiana szyby.

Profilaktyka sposobem na długowieczność szyb

Pamiętajmy, że prawidłowa i regularna pielęgnacja szyb samochodowych to podstawa dla zachowania ich dobrego stanu przez jak najdłuższy czas. Dlatego pamiętajmy, by regularnie czyścić szyby odpowiednimi preparatami. Miejmy także na uwadze, że istotne jest jakiej jakości wycieraczki samochodowe posiadamy oraz czy stosujemy płyn do spryskiwaczy.


Podziel się:
    
    

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 266 88 60

X
Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt