Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Poradnik

Wymiana tradycyjnych żarówek samochodowych na LEDowe - wady i zalety

04-04-2017

Innowacyjna technologia LED to prawdziwa rewolucja na rynku oświetleniowym, która znalazła zastosowanie także w branży motoryzacyjnej. Aktualnie każdy kierowca samochodu może pozwolić sobie na montaż Led-ów w swoim aucie i to za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Zacznijmy od tego, że oświetlenie samochodu to w zasadzie jeden z niewielu układów, gdzie kierowca może dokonać modyfikacji samodzielnie. Wymiana tradycyjnych żarówek samochodowych na LEDowe stała się ostatnimi czasy bardzo popularna. Czy słusznie? Jakie zalety i wady posiada ten rodzaj oświetlenia?

Zalety technologii LED w samochodzie

Podstawowa zaleta LEDów sprowadza się przede wszystkim do oszczędności energii. W porównaniu do tradycyjnych żarówek LEDy to naprawdę oszczędność na wysokim poziomie. Żarówki LED zużywają kilkakrotnie mniej prądu, co przekłada się jednocześnie na mniejsze zużycie alternatora i paliwa (nawet do 0.3 L na 100 km).

Należy także zaznaczyć, że LEDy to niezwykle trwałe żarówki samochodowe. Ich średnia trwałość sięga nawet 50 tys. godzin bezawaryjnej pracy. Nie sposób nie wspomnieć także, że za LEDówki wcale nie przyjdzie kierowcy zapłacić dużo. Ich ceny bowiem uplasowały się na bardzo atrakcyjnym poziomie.

Wady żarówek LEDowych w aucie

Największy problem, który dotyczy żarówek LED w samochodzie stanowi fakt, że żarówki tego typu świecą punktowo i plama światła widoczna z tyłu auta jest wtedy z reguły bardzo mała – dla niektórych kierowców trudna do spostrzeżenia.

Ponadto nie zapominajmy, że problem stanowi także prawidłowy dobór żarówek LED – wielu kierowców dobiera żarówki źle. Niestety, ale montaż zbyt mocnych diod może doprowadzić do sytuacji, że samochód będzie utrudniał widoczność pozostałym uczestnikom ruchu drogowego – może ich oślepić, zwłaszcza po zmroku.

Technologia LED nie dla każdego auta

Zanim zdecydujemy się na zakup żarówki LED do naszego samochodu warto sprawdzić, czy posiadamy magistralę CAN-BUS. Należy mieć na uwadze, że LEDówki charakteryzuje niski pobór mocy, co może generować pojawianie się błędu na komputerze sterującym i ukazanie się symbolu przepalonej żarówki.

Dla podsumowania warto dodać jedynie, że prawidłowe zastosowanie żarówek LED w aucie zapewni kierowcy długotrwałe działanie. Ponadto wypada zauważyć, że technologia LED stale się rozwija, by pozbyć się choćby ww. wad. Warto więc skorzystać z zalet tych żarówek i wymienić tradycyjne żarówki na oszczędniejsze LEDy.


Podziel się:
    
    

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 266 88 60

X
Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt