Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Części samochodowe CONTITECH

Części CONTITECH

O ContiTech

Firma ContiTech jest największym na świecie specjalistą w dziedzinie kauczuku i plastiku w sektorze nie zajmującym się oponami. Zajmuje się projektowaniem i produkowaniem części, komponentów i systemów dla ważnych działów przemysłowych w tym w branży motoryzacyjnej. Jako dostawca ContiTech działa aktywnie w wielu branżach m.in. w przemyśle samochodowym, kolejowym, górnictwie, drukarstwie oraz przemyśle budowlanym. ContiTech jest częścią koncernu Continental znanego głównie z produkcji opon samochodowych.

 

Historia ContiTech

Początki firmy sięgają 1871 roku, gdy w Hannoverze został założony Continental-Kauczuk. W tym samym roku uruchomiono fabrykę trudniącą się w produkcji wyrobów gumowych i artykułów medycznych. Początkowo materiały były używane jako opony do rowerów, jednak szybko odnalazły szersze grono zainteresowanych. W 1900 roku przy konstrukcji pierwszego niemieckiego szybowca wykorzystano materiały firmy Continental. W 1923 roku firma Continental zaprezentowała pierwsze pasy napędowe. W 1930 roku powstał jeden z obecnie wiodących prymat na świecie wężów wodnych i czyszczących – The Gold Snake. W 1961 roku po raz pierwszy łańcuchy do napędu wału rozrządu zastąpiono pasami napędowymi firmy Continental. W 1991 roku powstaje odosobniony dział techniczny znany do dziś pod nazwą ContiTech. W 2004 roku fuzja ContiTech i Phoenix pozwoliła całkowicie zdominować rynek gumy i kauczuku w sektorze nie zajmującym się oponami. W 2008 roku ContiTech prezentuje samochód przyszłości, który jest sterowany przy pomocy dysku i gwarantuje mobilność oraz zrównoważenie wszystkich podzespołów.

 

Części ContiTech

Firma ContiTech zajmuje się projektowaniem i produkowaniem części z dziedziny kauczuku i plastiku. Jako główne linie produkcyjne marki możemy wymienić m.in. paski rozrządu, paski klinowe i wszelkiego rodzaju paski napędowe, systemy uszczelniające a także zestawy rozrządu. Od 2004 roku firma ContiTech jest wiodącą marką w dziedzinie gumy, a jej produkty są sprzedawane na całym świecie.

 

Kalendarium:

 • 1871 – założenie firmy w Hannoverze
 • 1900 – pierwszy niemiecki sterowiec wykorzystuje materiały Continental
 • 1909 – Louis Bleriot wykorzystuje materiały Continental do przelotu nad kanałem La Manche
 • 1923 – powstają pierwsze pasy napędowe
 • 1930 – na rynku debiutuje The Gold Snake
 • 1932 – powstają pierwsze części do systemów antywibracyjnych
 • 1956 – taśmy przenośnikowe znajdują zastosowanie w górnictwie
 • 1961 – pierwsze pasy napędowe trafiają do auta produkowanego seryjnie
 • 1963 – wynaleziono pierwszy na świecie pływający wąż
 • 1982 – Continental wprowadza pierwsze, pełne zawieszenie pneumatyczne w samochodzie osobowym (VW Passat)
 • 1991 – reorganizacja firmy; powstaje nowy dział techniczny pod nazwą ContiTech

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt