Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Części samochodowe HELLA

Części HELLA

O Hella

Firma Hella zajmuje się produkcją i dystrybucją elementów oświetlenia oraz elektroniki samochodowej. Stabilna pozycja rynkowa pozwala na zatrudnianie przeszło 25 tys. pracowników w 70 fabrykach zlokalizowanych w 30 krajach całego świata. Obrót firmy wynoszący w roku fiskalnym 2010/11 przeszło 4,4 miliarda euro pozwolił przedsiębiorstwu Hella znaleźć się w pierwszej pięćdziesiątce największych firm motoryzacyjnych na świecie oraz w rankingu 100 największych niemieckich przedsiębiorstw.

 

Historia Hella

Początki firmy datuje się na rok 1899, gdy Sally Windmuller założył firmę BMI w mieście Lippstadt w zachodnich Niemczech. Nowe przedsiębiorstwo specjalizowało się w produkcji latarni, lamp samochodowych, klaksonów oraz osprzętu rowerowego. W 1908 roku pierwszy raz pojawiło się logo firmy. Do tej pory nikt nie wie dlaczego nazwano ją „Hella”, ale najbardziej prawdopodobną wersją jest ta, która mówi o uhonorowaniu nazwy firmy skrótem imienia żony założyciela firmy, Helleny Windmuller. Kryzys nastąpił wraz z nadejściem Drugiej Wojny Światowej. Po jej zakończeniu, czyli w 1945 roku firma zatrudniała zaledwie 45 pracowników. W 1951 roku otwarto drugą filię przedsiębiorstwa w Niemczech, a 10 lat później pierwsze przedstawicielstwo poza granicami – w Australii. W 1984 roku firma zarobiła swój pierwszy milion marek, co pozwoliło sześć lat później na łączne zatrudnienie wynoszące ponad 20 tysięcy pracowników. W 1992 roku otworzono pierwsze przedstawicielstwo we wschodniej Europie, a w 1996 roku na rynkach azjatyckich.

 

Części Hella

Firma Hella specjalizuje się w produkcji części zamiennych z dziedziny elektroniki oraz oświetlenia samochodowego. W ofercie firmy możemy znaleźć między innymi lampy samochodowe, światła do jazdy dziennej, migacze, żarówki oraz światła przeciwmgielne. Innowacyjne zastosowania w dziedzinie oświetlenia samochodowego pozwalają na znajdowanie coraz większej ilości stałych odbiorców w postaci producentów samochodów. Głównym obszarem działania jest rynek części zamiennych, ale ponadto firma Hella stawia na innowacje projektując i produkując takie elementy jak asystenty zmiany pasa czy światła doświetlające zakręty.

 

Kalendarium:

 • 1899 – założenie firmy BMI przez Sallego Windmullera w zachodnich Niemczech (Lippstadt)
 • 1908 – utworzenie marki „Hella” i oficjalnego logo firmy
 • 1937 – siła robocza firmy wynosi 1000 marek niemieckich
 • 1951 – otworzono drugą fabrykę w Niemczech
 • 1961 – otworzono pierwsze przedstawicielstwo poza granicami Niemiec – w Australii
 • 1984 – według oficjalnych danych sprzedaż firmy po raz pierwszy przekroczyła milion marek niemieckich
 • 1990 – dynamiczny rozwój firmy pozwala na zatrudnianie ponad 20 tysięcy pracowników
 • 1992 – pierwsze przedstawicielstwo we wschodniej Europie
 • 1996 – otwarcie produkcji na rynku azjatyckim – Chiny oraz Korea Południowa

Główne linie produktowe:

 • Reflektory Hella
 • Lampy Hella
 • Rozruszniki Hella
 • Czujniki Hella

 

Hella Video

 

 • Film prezentujący firmę Hella - metody produkcji części, filozofię firmy czy sposoby dystrybucji.
 • Firma Hella produkuje jedne z najlepszych części samochodowych na świecie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wnikliwe systemy kontroli jakości towarów.

 

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 266 88 60

X
Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt