Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Części samochodowe HELLA

Części HELLA

O Hella

Firma Hella zajmuje się produkcją i dystrybucją elementów oświetlenia oraz elektroniki samochodowej. Stabilna pozycja rynkowa pozwala na zatrudnianie przeszło 25 tys. pracowników w 70 fabrykach zlokalizowanych w 30 krajach całego świata. Obrót firmy wynoszący w roku fiskalnym 2010/11 przeszło 4,4 miliarda euro pozwolił przedsiębiorstwu Hella znaleźć się w pierwszej pięćdziesiątce największych firm motoryzacyjnych na świecie oraz w rankingu 100 największych niemieckich przedsiębiorstw.

 

Historia Hella

Początki firmy datuje się na rok 1899, gdy Sally Windmuller założył firmę BMI w mieście Lippstadt w zachodnich Niemczech. Nowe przedsiębiorstwo specjalizowało się w produkcji latarni, lamp samochodowych, klaksonów oraz osprzętu rowerowego. W 1908 roku pierwszy raz pojawiło się logo firmy. Do tej pory nikt nie wie dlaczego nazwano ją „Hella”, ale najbardziej prawdopodobną wersją jest ta, która mówi o uhonorowaniu nazwy firmy skrótem imienia żony założyciela firmy, Helleny Windmuller. Kryzys nastąpił wraz z nadejściem Drugiej Wojny Światowej. Po jej zakończeniu, czyli w 1945 roku firma zatrudniała zaledwie 45 pracowników. W 1951 roku otwarto drugą filię przedsiębiorstwa w Niemczech, a 10 lat później pierwsze przedstawicielstwo poza granicami – w Australii. W 1984 roku firma zarobiła swój pierwszy milion marek, co pozwoliło sześć lat później na łączne zatrudnienie wynoszące ponad 20 tysięcy pracowników. W 1992 roku otworzono pierwsze przedstawicielstwo we wschodniej Europie, a w 1996 roku na rynkach azjatyckich.

 

Części Hella

Firma Hella specjalizuje się w produkcji części zamiennych z dziedziny elektroniki oraz oświetlenia samochodowego. W ofercie firmy możemy znaleźć między innymi lampy samochodowe, światła do jazdy dziennej, migacze, żarówki oraz światła przeciwmgielne. Innowacyjne zastosowania w dziedzinie oświetlenia samochodowego pozwalają na znajdowanie coraz większej ilości stałych odbiorców w postaci producentów samochodów. Głównym obszarem działania jest rynek części zamiennych, ale ponadto firma Hella stawia na innowacje projektując i produkując takie elementy jak asystenty zmiany pasa czy światła doświetlające zakręty.

 

Kalendarium:

 • 1899 – założenie firmy BMI przez Sallego Windmullera w zachodnich Niemczech (Lippstadt)
 • 1908 – utworzenie marki „Hella” i oficjalnego logo firmy
 • 1937 – siła robocza firmy wynosi 1000 marek niemieckich
 • 1951 – otworzono drugą fabrykę w Niemczech
 • 1961 – otworzono pierwsze przedstawicielstwo poza granicami Niemiec – w Australii
 • 1984 – według oficjalnych danych sprzedaż firmy po raz pierwszy przekroczyła milion marek niemieckich
 • 1990 – dynamiczny rozwój firmy pozwala na zatrudnianie ponad 20 tysięcy pracowników
 • 1992 – pierwsze przedstawicielstwo we wschodniej Europie
 • 1996 – otwarcie produkcji na rynku azjatyckim – Chiny oraz Korea Południowa

Główne linie produktowe:

 • Reflektory Hella
 • Lampy Hella
 • Rozruszniki Hella
 • Czujniki Hella

 

Hella Video

 

 • Film prezentujący firmę Hella - metody produkcji części, filozofię firmy czy sposoby dystrybucji.
 • Firma Hella produkuje jedne z najlepszych części samochodowych na świecie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wnikliwe systemy kontroli jakości towarów.

 

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt