Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Części samochodowe MONROE

Części MONROE

O Monroe

Firma Monroe jest amerykańską marką, która znajduje się na rynku części samochodowych od ponad stu lat. Zajmuje się produkcją elementów zawieszenia pojazdu, a flagowym produktem firmy są amortyzatory. Monroe wchodzi w skład spółki Tenneco, która posiada 14 zaawansowanych centrów inżynierskich na pięciu kontynentach świata. Elementy zawieszenia znane pod nazwą Monroe trafiają na tzw. pierwszy montaż do wielu znanych marek samochodów, wśród których możemy wymienić m.in. Volkswagena, General Motors, Forda, Toyotę czy BMW.

 

Historia Monroe

Firma Monroe wyznaje zasadę, że historia jest próbą czasu. W 1916 roku wszystkie samochody, a właściwie ich zawieszenia były niezwykle twarde, a ludzie we własnym zakresie radzili sobie z amortyzacją – np. spuszczając powietrze z opon. Dwa lata później młody mechanik August F. Mayer wpadł na pomysł, że skoro ludzie decydują się na pozbycie powietrza z opon to muszą w jakiś sposób to powietrze następnie przywrócić. Wymyślił pompkę samochodową, a następnie założył swoją firmę „Brisk Blast” w miejscowości Monroe. Początkowy budżet przedsięwzięcia wynosił nieco ponad 500$. Pod przywództwem Mayera jego firma szybko stała się liderem produkcji pompek samochodowych. W niedługim czasie jego biznes był w stanie wyprodukować pięć tysięcy pompek tygodniowo. Rok później przedsiębiorstwo zostało przekształcone w „Wyposażenie Samochodu Monroe”. Produkcja wzrastała, a szefostwo firmy nadążając z postępem czasu wprowadzało coraz bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne. W 1926 roku firma Monroe zaprezentowała swój pierwszy amortyzator do samochodu osobowego, a trzy lata później pierwszy podwójny amortyzator samochodowy. W 1938 roku powstał pierwszy amortyzator dla samochodów terenowych. W 1951 roku firma Monroe została najpopularniejszą firmą motoryzacyjną produkującą amortyzatory na świecie. W 1964 włodarze firmy zadecydowali otworzyć pierwsze przedstawicielstwo w Europie (St. Truiden – Belgia), a 10 lat później w Ameryce Południowej (Brazylia). W 1977 roku Monroe weszło w część grupy Tenneco. W 1980 roku zaprezentowano pierwsze tzw. „golenie”, czyli cylindry stanowiące dolną część przedniego amortyzatora, w której przemieszcza się tłok. Do dnia dzisiejszego jest to ważny element produkcji firmy Monroe.

 

Części Monroe

Monroe jest marką znaną z produkcji elementów układu zawieszenia do pojazdów. Wśród elementów produkowanych przez firmę możemy wyróżnić w głównej mierze amortyzatory i golenie. Od 1977 roku firma wchodzi w skład grupy Tenneco, która posiada 14 zaawansowanych centrów inżynierskich na całym świecie. Firma Monroe znana jest z innowacyjnych rozwiązań oraz wysokiej jakości swoich produktów. Wiele części produkowanych przez firmę Monroe trafia do seryjnej produkcji znanych marek samochodów, wśród których możemy wymienić choćby Volkswagena, Forda, Toyotę czy BMW. 

Kalendarium:

 • 1918 – August F. Mayer wymyślił i zaprezentował pierwowzór pompki samochodowej, a następnie zdecydował się założyć firmę „Brisk Blast” w Monroe
 • 1919 – nazwa firmy przekształcona w „Car Equipment Monroe”
 • 1926 – prezentacja pierwszego amortyzatora samochodowego osobowego
 • 1929 – prezentacja pierwszego podwójnego amortyzatora samochodowego
 • 1938 – prezentacja pierwszego amortyzatora do pojazdu terenowego
 • 1951 – firma zostaje najpopularniejszą firmą w dziale amortyzatorów na świecie
 • 1953 – Bill Vukovich wygrywa rajd Indianapolis 500 na amortyzatorach Monroe
 • 1956 – rusza wielka kampania reklamowa firmy Monroe
 • 1964 – otwarcie pierwszego przedstawicielstwa w Europie (St. Truiden – Belgia)
 • 1977 – Monroe zostaje częścią koncernu Tenneco
 • 1980 – rozpoczęcie produkcji tzw. „goleni” samochodowych
 • 1985 – otwarcie pierwszego przedstawicielstwa w Australii
 

Główne linie produktowe:

 • Amortyzatory Monroe
 • Sprężyny zawieszenia Monroe
 • Zestawy naprawcze Monroe
 • Stabilizatory Monroe

Monroe Video

 

 • Film video prezentujący metody produkcji amortyzatorów Monroe.
 • Krótki poradnik, pomagający użytkownikowi dobrać odpowiednie amortyzatory Monroe do swojego samochodu.

 

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 266 88 60

X
Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt