Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Części samochodowe TRW

Części TRW

O TRW

Firma TRW to jeden ze światowych liderów w produkcji komponentów zarówno na rynek części zamiennych, jak i OEM (tzw. pierwszy montaż). Główną dziedziną zainteresowania TRW są aktywne systemy bezpieczeństwa – wśród nich możemy wymienić m.in. układy kierownicze, hamulce, układy zawieszenia. Ponad stuletnia historia firmy to stałe udoskonalanie swoich produktów i technologiido ich wytwarzania, co docenili producenci samochodów, fabrycznie montujący części TRW. Firma stawia na wykwalifikowaną kadrę, nowoczesne rozwiązania i systemy kontroli jakości, dzięki czemu w chwili obecnej produkty TRW należą do jednych z najlepszych na świecie. TRW zatrudnia ponad 65,100 pracowników w ponad 200 zakładach w każdym regionie, gdzie produkowane są samochody.

 

Historia TRW

Historia firmy TRW zaczyna się w roku 1901, w amerykańskim mieście Cleveland. W ciągu ponad stu lat, jakie upłynęły od czasu założenia firmy, TRW stało się globalnym liderem w branży bezpieczeństwa motoryzacyjnego. Już od połowy XX wieku TRW projektuje, rozwija oraz produkuje najszerszą oraz najpełniejszą gamę produktów bezpieczeństwa w przemyśle motoryzacyjnym. Z czasem, TRW staje się czołowym producentem układów kierowniczych, hamulcowych, pasów bezpieczeństwa, zaworów silnikowych na świecie. Mało kto o tym wie, ale inżynierowie TRW skonstruowali drewniane koła do pierwszego modelu Forda T w 1908 roku. Sto lat później roku TRW opracowało pierwszy system nadzorujący utrzymanie pasa ruchu (ang. Lane Keeping System) wykorzystujący kamerę i elektryczne wspomaganie układu kierowniczego. To pokazuje progres, jaki firma dokonała na przestrzeni wieków.

 

Części TRW

W obecnych czasach TRW produkuje części zarówno dla niezależnego rynku części zamiennych (aftermarket), jak i na tzw. pierwszy montaż, dla producentów aut. Niezależnie jednak od przeznaczenia, części TRW charakteryzują się najwyższą jakością, trwałością i znakomitym poziomem bezpieczeństwa. Wśród najpopularniejszych części TRW wymienić należy elementy układu hamulcowego (tarcze, klocki, szczęki, bębny), zawieszenia (wahacze, tuleje, sworznie) czy kierowniczego (końcowki drążków). To jedne z najbardziej popularnych i cenionych produktów przez mechaników, kierowców i specjalistów z branży motoryzacyjnej. Części TRW dają gwarancję niezawodności w każdych warunkach, warto więc zaznajomić się z ofertą tego producenta na MotoCentrum.pl.

 

Kalendarium

 • 1904 – Pierwszy, dwuczęściowy zawór dla Winton Motors Company
 • 1928 – Hamulce postojowe dla Forda
 • 1932 – Wynalezienie bębna hamulcowego
 • 1939 – Rozpoczęcie produkcji hydraulicznych układów hamulcowych
 • 1957 – Zaprojektowanie tarczowego systemu hamulcowego dla Europy
 • 1967 – Układ kierowniczy zębatkowy
 • 1986 – Opracowanie systemu ABS na tylną oś
 • 1988 – System centralnego zamka
 • 1994 – Zaprojektowanie systemu ABS na cztery koła dla General Motors
 • 1998 - Elektrycznie zasilane wspomaganie układu kierowniczego
 • 2001 – System kontroli stabilności pojazdu (ESP)
 • 2008 - First Lane Keeping System, pierwszy system nadzorujący utrzymanie pasa ruchu

 

TRW Video

 

 • TRW w pigułce - podstawowe informacje, które każdy fan motoryzacji znać powinien.
 • Krótki przegląd oferty produktowej TRW, czyli jakie części TRW możemy zakupić w sklepie.

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 266 88 60

X
Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt