Wyszukiwanie zaawansowane »
Zamów części 22 266 88 60
Konsultanci dostępni:
pn-pt 8:00-20:00
sob 9:00-17:00
Poczta elektroniczna

Zawieszenie i Układ Kierowniczy

informacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawieszenie i układ kierowniczy


O zawieszeniu i układzie kierowniczym

Zarówno zawieszenie, jak i układ kierowniczy, to systemy, bez których żaden pojazd nie miałby szans na prawidłowe funkcjonowanie. Części takie jak wahacze, amortyzatory czy łożyska koła, są odpowiedzialne za tłumienie nierówności, stabilizację, sterowność jazdy i szereg innych funkcji. Z kolei układ kierowniczy, wraz z drążkami kierowniczymi, przekładniami i końcówkami drążków, odpowiada m.in. za precyzję prowadzenia samochodu. Niezwykle ważne jest zatem, aby wszystkie powyższe części były w naszym samochodzie sprawne, gdyż w przeciwnym razie mogą stać się przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drodze. Jako przykład może posłużyć fakt, że niesprawne amortyzatory skutkują wydłużoną drogą hamowania nawet o kilka procent, co zostało wielokrotnie potwierdzone w licznych testach.

 

Awarie układu kierowniczego

Układ kierowniczy, jest nie tylko jednym z najważniejszych układów samochodowych, ale i z racji pełnionej funkcji jest również jednym z najmocniej eksploatowanych. Układ kierowniczy odpowiada za bezpieczeństwo w tym samym stopniu, co układ hamulcowy, jednak w odróżnieniu od hamulców, jest on znacznie częściej używany. Dlatego też należy zwracać uwagę na najmniejsze oznaki awarii układu kierowniczego i w razie ich wystąpienia, natychmiast reagować,.

Najczęstszymi objawami awarii układu kierowniczego są stuki dobiegające z komory silnika, (tak podczas jazdy, jak i w trakcie obracania kierownicą w miejscu, czyli „na zimno”). W przypadku pojawienia się takich właśnie odgłosów, należy niezwłocznie sprawdzić końcówki układu kierowniczego, przegub krzyżakowy kolumny kierowniczej oraz drążki kierownicze,. Ponieważ przegląd wraz z wymianą każdej z tych części zdecydowanie nie należy do zadań łatwych, należy skorzystać z usług profesjonalnego warsztatu samochodowego.

 

Oferta

Wśród oferowanych przez nas produktów znajdziecie Państwo wymienione elementy układu kierowniczego, jak również części niedostępne w innych sklepach:

Układ Kierowniczy - pozostałe

 

Kup część

Wybierz swój samochód

Obsługa klienta

Zadzwoń i Zamów
Zadzwoń i zamów części

22 266 88 60

X
Obsługujemy płatności
Zamów części 801 000 184
22 266 88 60
Poczta elektroniczna
MotoCentrum.pl to sklep z częściami samochodowymi z wieloletnim stażem na rynku. W ofercie znajdziecie Państwo tanie akcesoria oraz auto części znanych i cenionych producentów. Bogata baza marek samochodowych.
Copyright © 2009-2017 MotoCentrum.pl
Szybki kontakt